17 Kasım 2012 Cumartesi

UYKU BALDAN TATLIDIR


Uykunun piri kedilerdir. Karnını doyurdu mu, sıcak bir yer de buldu mu, değmeyin keyfine.

Eskiden Anadolu' da bir adet varmış,  belki hala uygulayan yöreler vardır. Yeni bir ev yapıldığı zaman, yerleşmeden önce eve bir kedi bırakırlarmış. Kedi hangi odada kıvrılıp uyursa, o odayı yatak odası yaparlarmış. Çünkü kedi uyku için en uygun ortamı içgüdesel olarak biliyor.

Şunların tatlılığına bakar mısınız...
Fotoğraflar internetten alıntıdır.

11 yorum:

 1. kedımıyım ne :))) bayılırım uykuya:)))

  YanıtlaSil
 2. :))))))))))))
  candır onlar can:))

  YanıtlaSil
 3. kedileri de uykuyu da sevmem; ama bu fotoğraflar beni bile yumuşatabilir:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her hayvana yaratan farklı özellikler vermiş.Hepsi bir arada, dünya değerlerini zenginleştiriyor.

   Sil
 4. çok tatlılar yaaa uykumu getirdiler...

  YanıtlaSil
 5. Ben de başka bir söylenti bilirim. Derler ki kedilerin yattığı yer elektrik akımlarının ve enerji kesişimlerinin olduğu yerdir.Özellikle yatağın yerini, köpeğin yattığı kedinin yatmadığı nokta olarak belirlemeyi de tavsiye eden yazılar okumuştum.

  Kedilerin ağrı noktalarını tespit ettiği ve insan bedeninin ağrıyan yerleri üzerinde uyuduklarını da ...

  Özetle kedi insanlardaki kötü enerjiyi savar bir paratoner gibidir. Muhtemeldir ki yüklendikleri onca enerji onları güçsüz düşürüyor ve o kadar çok uyuyorlar :))

  Güzel bir haftasonu dileklerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şu bir gerçek ki, insanlar teknolojiye öncelik verdiklerinden doğuştan gelen içgüdülerini,birçok hislerini baskıladılar ve görmezlikten geliyorlar.

   Hayvanlara derinlemesine baktığımızda, Allah vergisi yeteneklerini ve kaybettiğimiz hassasiyetlerimizi görebiliyoruz. Gün gelip onları çok arayacağımızı düşünüyorum.

   Aynı dileklerle, gönlünüzce bir haftasonu olsun.

   Sil
 6. oyyy ben kedilere bayılırım !! bir araştırmaya göre çalışma masalarında kedi resmi olan insanlar daha iyi performans gösteriyor, daha başarılı oluyormuş. kedilerin pozitif bir enerjisi var, kucağına alıp sarılıp uyuyacan ne güzel. yalnız buradaki kedilerin uyumak için seçtikleri yerlerde pek sıradışı canımm!! hadi sıcak olan yerleri seçmekte haklılar da, balkon demirlerinde nasıl rahat uyuyor öyle yahuu!! kediye bak sanırsın ortopetik yatakta yatıyor, yaz sıcağından bunalmış herhalde balkonun demirleri çok havadar diye yatmış kuşlar gibi uyuyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kediler çok ilginç hayvanlar,

   Uykuculukları, merakları, köpekler gibi kayıtsız şartsız bağlı olmamaları( köpekleri de çok severim bu arada ), vücut kokusu olmayan tek hayvan olmaları gibi.
   Sevgilerimle.

   Sil

İçinizden nasıl geliyorsa.